Máš endometriózu? Trápí tě nesnesitelné bolesti?

Rozhodla ses, že zkusíš "ENDOstravu", ale nevíš, co máš teda vařit?

Sama jsem ze začátku tápala a tak mě napadlo, že by ti malá inspirace mohla pomoci.

Ukážu ti, CO vařím, JAK to vařím a také KDE nakupuji.

Moje pojetí "ENDOstravy"

Pojem endodieta se mi úplně nelíbí, jelikož pro mě to není dieta, ale je to pro mě ŽIVOTNÍ STYL, který jsem si osvojila a miluju ho.

Vím, že tato strava se může v pojetí každé z nás lišit, což je úplně v pořádku. Všechny recepty v této kuchařce jsou BEZ PŘIDANÉHO CUKRU, BEZ LEPKU A BEZ MLÉČNÝCH PRODUKTŮ

Já jsem si vybarala cestu, která dělá dobře mému tělu i mé duši, o čemž svědčí i moje nedávné výsledky z vyšetření, kdy se mi nejenom nález nezhoršil, ale jedna cysta se mi dokonce zmenšila a já vím, že změna stravy na tom má svůj podíl.

Kuchařka obsahuje:

21 receptů

V kuchařce jsou na každý den 3 recepty - snídaně, oběd a večeře (pokud budeš jíst kvalitní jídlo, tak drtivá většina lidí nepotřebují svačit).

kde potraviny nakoupíš

Dozvíš se, kde ty pro někoho neznámé potraviny nakupovat.

Co, dělat když mi 3 jídla nebudou stačit.

Pokud ti ze začátku nebudou tři jídla denně stačit, kuchařka obsahuje i jednoduché tipy, jak se více zasytit a zahnat chuťě.

nákupní seznam

U každého dne také najdeš sepsaný nákupní seznam potravin, které v daný den budeš potřebovat.

jeden recept na několik způsobů

V některých receptech se také dozvíš, jak můžeš stejný recept obměňovat v několika variantách.

kde se inspirovat

V závěru kuchařky se taky dozvíš jaké profily zabývající se opravdovým jídlem a kvalitním stravováním, se vyplatí sledovat, aniž bys musela dlouze hledat na internetu.

BONUS v podobě receptu navíc!

red poppies, flowers, blooming-5206943.jpg

Bonusová snídaně aneb jak na nudle s mákem?

Ano, i takovou snídani nebo oběd si můžeš dopřát, jen trochu v jiné variantě než jsi zvyklá -> nech se překvapit 🙂

Reference:

V čem mi změna jídla pomohla?

Cukr a lepek už nejím 4 roky, takže co se týče změny stravy to pro mě nebyl takový nářez. Každopádně, když jsem ještě ze svého jídelníčku vyřadila laktózu, byl to neskutečný rozdíl.

Menstruace probíhala úplně jinak - daleko pohodověji, což u žen s endometriózou není zrovna běžné. Už přes rok jsem nemusela při menstruaci využívat jakýchkoliv analgetik.
Díky kvalitnímu a opravdovému jídla získáš daleko více energie. Jedním z příznaků endometriózy bývá také velká únava a o to víc musíme odpočívat a naše tělo vyživovat. Proto je strava při endometrióze tak zásadní aspekt!

Díky stravě se mi také zlepšilo mé zažívání. Sama mám nález na střevě, a proto pro mě byly velmi časté průjmy či plynatost (hlavně k večeru). Od té doby, co jsem změnila stravu si nepamatuji, že bych měla nějaké střevní potíže.

V čem je změna stravy tak zásadní?

Endometrióza je zařazována mezi autoimunitní onemocnění. Tím že náš imunitní systém nefunguje, tak jak má (je oslabený), tak dochází v těle k zánětu.  Z toho důvodu  je potřeba tělo podpořit a vyživit protizánětlivou stravou. Dobře zvolená strava způsobí snížení hladiny zánětlivých cytokinů v našem těle a pomůže k tomu, aby v nás endometrióza dále nerostla.

Čím víc budeme do našeho těla přidávat zánětlivých potravin jako je např. lepek, laktóza či cukr, tím více budeme živit zánět v našem těle a endometrióza bude vesele růst dál. Změna stravy nám nezaručí, že srůsty, které v těle už máme odejdou, ale může nám pomoci k tomu, aby se endometrióza v našem těle dál nerozšiřovala a zároveň nám také může pomoci nejen při menstruačních bolestech. Já sama jsem toho důkazem.

Chápu, že někdy můžeš zjistit, že tohle není pro tebe, proto součástí koupě eBooku je i 14-ti denní garance vrácení peněz. Pokud mi do 14-dnů od zaplacení napíšeš, že chceš vrátit peníze, bez jakýchkoliv otázek ti je vrátím.

Cena kuchařky

Když jsem přemýšlela o ceně, věděla jsem od začátku, že chci aby si kuchařku mohla dovolit skutečně každá z vás. Jednoduše místo nákupu jednoho trička budete mít ucelený návod, jak si zlepšit zdraví a to si myslím za to stojí, a proto. ve vztahu, co ti kuchařka může přinést je cena druhořadá.

Součástí kuchařky nejsou pouhé recepty, kuchařka obsahuje mnohem více. Najdete tam návody, jak sestavit různá jídla na několik způsobů, ale také nákupní seznamy a tipy, KDE a CO seženete! Je to takový návod JAK začít.

Proto jsem se rozhodla kuchařku prodávat za 490 Kč.

Pro koho je tato kuchařka vhodná?

Tato kuchařka, ač byla vytvořená zejména pro ženy s endometriózou, je vhodná absolutně pro všechny. Recepty jsou poskládány z kvalitních a opravdových potravin, které prospějí zdraví všech, a proto můžeš recepty z této kuchařky vařit klidně celé rodině.

Milé ženy,  doufám, že vám tato kuchařka pomůže v inspiraci a ve vaření spoustu dalších nápaditých a zdravých jídel, které nám pomůžou s bolestmi, které nás někdy můžou pěkně potrápit.